X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
َ
وبلاگicon

َ
 
حجاب جاویدان
اقتصادمقاومتی،تولیدواشتغال
اقتصادمقاومتی،تولید و اشتغال
نامه را رساندم
کتاب زندگی به سبک روح الله
کتاب زندگی به سبک روح الله
پخش زنده حرم ها
حجاب و عفاف
در این روزها دو مسئله خیلی در خبرها و تحلیل های اینترنت درمورد حجاب به چشم می خورد…گشتی در این روزهای اینترنتاولین مسئله ای که به شدت به چشم می خورد، این است که مطلبی منتشر شده که فردی بی حجاب است اما پیامبر اکرم(ص) را دوست دارد!من به هیچ وجه نمی خواهم بگویم که وی دروغ می گوید یا آنکه نمی تواند چنین دوست داشتنی مورد قبول باشد اما می توان آن را در یک طیف درجه بندی کرد. اگر ما کسی را دوست داشته باشیم، قطعا به سخنانش گوش جان فرا می دهیم. اگر کسی عاشق کسی دیگر باشد به دلیل آنکه آن معشوق را فراتر از خودش می یابد و تلاش می کند در چشم او خودنمایی کند، هرآنچه معشوق بگوید می پذیرد هرچند از جهت عقلی قابل توجیه نباشد.اگر کسی عاشق پیامبر رحمت (ص) باشد، به سخنان وی باید عمل نماید. یکی از مسائلی هم که در آن وجود دارد، مسئله حجاب است. البته مسائل مختلف دیگری هم هست. ممکن است پسری باشد که چشمی دارد نه هرزه بلکه کنترلش بر آن چشم برایش سخت است وی نیز در درجه ای پایین از عشق به نبی خاتم(ص) قرار می گیرد.و آنهایی که به تمامی (یا اکثر) سخنان نبی اکرم(ص) عمل می نمایند در درجه ای بالاتر از عشق به پیامبر قرار دارند. در اینجا به سخن آیت الله بهجت (ره) اشاره می کنم که ایشان در جلسه خطاب به سوالی که گفت ما چه کنیم برای آنکه بهتر شویم فرمودند: هرآنچه که بلد هستید انجام دهید  

در این روزها دو مسئله خیلی در خبرها و تحلیل های اینترنت درمورد حجاب به چشم می خورد…


اولین مسئله ای که به شدت به چشم می خورد، این است که مطلبی منتشر شده که فردی بی حجاب است اما پیامبر اکرم(ص) را دوست دارد!

من به هیچ وجه نمی خواهم بگویم که وی دروغ می گوید یا آنکه نمی تواند چنین دوست داشتنی مورد قبول باشد اما می توان آن را در یک طیف درجه بندی کرد. اگر ما کسی را دوست داشته باشیم، قطعا به سخنانش گوش جان فرا می دهیم. اگر کسی عاشق کسی دیگر باشد به دلیل آنکه آن معشوق را فراتر از خودش می یابد و تلاش می کند در چشم او خودنمایی کند، هرآنچه معشوق بگوید می پذیرد هرچند از جهت عقلی قابل توجیه نباشد.

اگر کسی عاشق پیامبر رحمت (ص) باشد، به سخنان وی باید عمل نماید. یکی از مسائلی هم که در آن وجود دارد، مسئله حجاب است. البته مسائل مختلف دیگری هم هست. ممکن است پسری باشد که چشمی دارد نه هرزه بلکه کنترلش بر آن چشم برایش سخت است وی نیز در درجه ای پایین از عشق به نبی خاتم(ص) قرار می گیرد.

و آنهایی که به تمامی (یا اکثر) سخنان نبی اکرم(ص) عمل می نمایند در درجه ای بالاتر از عشق به پیامبر قرار دارند. در اینجا به سخن آیت الله بهجت (ره) اشاره می کنم که ایشان در جلسه خطاب به سوالی که گفت ما چه کنیم برای آنکه بهتر شویم فرمودند: هرآنچه که بلد هستید انجام دهید.

واقعا هم همین طور است. هرروز از هر کوی و برزن و مسجد و نماز جمعه ای درمورد حجاب و مسائل دیگر می شنویم اما به آن عمل نمی کنیم درحالی که بلد هستیم و شاید عمل به آنها زحمتی برایمان نداشته باشد. خداوند درمورد پسرانی که چشم خود را از نگاه به نامحرم می پوشانند می فرماید شیرینی ایمان را به آنها می چشانم. باتوجه به مطلبی که در گذشته درمورد تعارف نداشتن خداوند با ما گفتیم، پس حتما شیرینی ایمان به پسرانی که چشم خود را کنترل می کنند چشانده خواهد شد.

دومین مسئله ای که این روزها در اینترنت یافت می شود این است که افرادی در هرجامعه وجود دارند که چه صحیح و چه غلط الگوهایی برای جوانان و مردم جامعه به حساب می آیند. در کشورهای غربی؛ متخصصین، خوانندگان، بازیگران، ورزشکاران و… الگوهای جامعه به حساب می آیند و در جامعه ایرانی نیز با اندکی تغییر همین صنف هایی که عرض شد الگوهای مردم خصوصا جوانان به حساب می آیند. در خبری که اخیرا در یکی از وب سایت ها منتشر شده بود شروع به انتشار عکس هایی از بازیکنان رشته فوتبال به همراه زنان بی حجاب کرده بود.

با چند سوال از این اقدام سخن را به پایان می برم:

آیا انتشار این عکس ها کمکی به رفع آن عمل می کند؟ و آیا این الگوهای جامعه (چه صحیح و چه غلط) در این زمینه هم بر روی مردم جامعه تاثیر نمی گذارند؟

امید وطن دوست – نویسنده اختصاصی وب سایت حجاب برتر

[ 27 شهریور 1394 ] [ 11:04 ب.ظ ] [ جاویدان اسماعیل پور ]
.: حجاب یعنی به جای شخص، شخصیت را دیدن :.

درباره وبسایت حجاب

بــســم الله الـرحـمـن الـرحـیـم باعرض سلام وادب خدمت تمام عزیزانی که به این وبلاگ مراجعه کردند کمال تشکر را از شما دارم امیدوارم که با مطالبی را که مابرای شما در نظر می گیریم مورد استفاده شما قرار بگیره وشما عزیزان نیز می توانید مطالب وموضوعاتی را که می تواند به جذابیت این وبلاگ بیافزاید به ایمیل بنده ارسال کرده تامن با در نظر گرفتن موضوع آنرا در این وبلاگ قرار دهیم تا مورد دید همگان قرار بگیره...
تماس با نویسنده
حجاب جاویدان

حجاب جاویدان

بررسی مبانی حجاب و عفاف در قرآن و روایات 

حجاب در کلام شهدا 

حدود حجاب اسلامی

والایی در شخصیت دختران

حجاب امنیت فرد و مصونیت اجتماع

عفاف و حجاب زینت بندگی

عفاف جنسیت ارزشهای اخلاقی

استکبار و حجاب ستیزی

حجاب و رسانه های گروهی

دختران چه می خواهند؟ 

آسیب شناسی خانواده 

جنگ نرم علیه خانواده 

خانواده خوش بخت 

آلاچیق 

مقام و شخصیت زنان 


مجله حجاب
 قطعه ادبی حجاب
 پیامک حجاب
 احادیث در مورد حجاب
حــجــاب جــاویــدان

Powered by WebGozar

Google

حجاب جاویدان
در کل اینترنت

حجاب جاویدان

: 67037