وبلاگicon

َ
 
حجاب جاویدان
اقتصادمقاومتی،تولیدواشتغال
اقتصادمقاومتی،تولید و اشتغال
نامه را رساندم
کتاب زندگی به سبک روح الله
کتاب زندگی به سبک روح الله
پخش زنده حرم ها
حجاب و عفاف

عموماً با به کار بردن لفظ حجاب و عفاف به یاد زنان جامعه می افتیم، در حالی که برای مردان نیز در دین اسلام حجاب وضع شده است، البته این رجحان ذهنی زن به مرد در امر حجاب طبیعی است.در برخی ویترین های مغازه شاهدیم که سرمای زمستان هم نتوانسته مانکن ها را به صراط مستقیم هدایت کند، بنابراین همچنان با پدیده شوم بدحجابی مواجه هستیم، اما قضیه به اینجا ختم نمی شود؛ چرا که اخیرا بنرها و پوسترهایی که برای تبلیغ باشگاه های پرورش اندام و بدنسازی برای مردان تعبیه می شود، به کل با مقوله حجاب و عفاف در تعارض است؛ اندام هایی با ماهیچه های بیرون زده از نمای عریان نیم تنه مردان.این پروسه قبح زدایی از بد حجابی و بی حجابی از کجا آغاز شده و آیا چشم بیدار مسئولان، عاجز از دیدن این پدیده های نامبارک در سطح شهر است یا اینکه شهروندان زیاد حساس شده اند و باید به مانند مسئولان، برخی صحنه ها را نبینند یا اگر دیدند ککشان هم نگزد و منتظر باشند حادثه ای پیش آید تا شاید نوشدارو بعد از مرگ سهراب اتفاق بیفتد.با اندکی تامل در نحوه پوشش مردان به سادگی می توان فهمید لباس‌هایی که بر تن برخی از جوانان است از قواره خارج شده‌اند و به عبارتی دیگر به زار زدن افتاده‌اند، شاید به جرأت بتوان گفت لباس‌هایی که تا دیروز اسم مردانه را با خود یدک می‌کشیدند، 

 عموماً با به کار بردن لفظ حجاب و عفاف به یاد زنان جامعه می افتیم، در حالی که برای مردان نیز در دین اسلام حجاب وضع شده است، البته این رجحان ذهنی زن به مرد در امر حجاب طبیعی است.

در برخی ویترین های مغازه شاهدیم که سرمای زمستان هم نتوانسته مانکن ها را به صراط مستقیم هدایت کند، بنابراین همچنان با پدیده شوم بدحجابی مواجه هستیم، اما قضیه به اینجا ختم نمی شود؛ چرا که اخیرا بنرها و پوسترهایی که برای تبلیغ باشگاه های پرورش اندام و بدنسازی برای مردان تعبیه می شود، به کل با مقوله حجاب و عفاف در تعارض است؛ اندام هایی با ماهیچه های بیرون زده از نمای عریان نیم تنه مردان.

این پروسه قبح زدایی از بد حجابی و بی حجابی از کجا آغاز شده و آیا چشم بیدار مسئولان، عاجز از دیدن این پدیده های نامبارک در سطح شهر است یا اینکه شهروندان زیاد حساس شده اند و باید به مانند مسئولان، برخی صحنه ها را نبینند یا اگر دیدند ککشان هم نگزد و منتظر باشند حادثه ای پیش آید تا شاید نوشدارو بعد از مرگ سهراب اتفاق بیفتد.

با اندکی تامل در نحوه پوشش مردان به سادگی می توان فهمید لباس‌هایی که بر تن برخی از جوانان است از قواره خارج شده‌اند و به عبارتی دیگر به زار زدن افتاده‌اند، شاید به جرأت بتوان گفت لباس‌هایی که تا دیروز اسم مردانه را با خود یدک می‌کشیدند، امروز با طرح‌هایی کهکشانی حتی نمی‌توان نام خاصی را بر روی آنها گذاشت.

حجاب در مردان وجه دیگری نیز دارد؛ حجاب تن برای مردان نیز قابل طرح است، گرچه به میزان حجاب در زنان نیست، ولی وجود دارد که این وجه در جامعه شیعی ایران امری کمتر شناخته شده می باشد.

مردان گمان می کنند با صرف پوشانیدن بدن، عفافشان در مقابل زنان حفظ می شود، در حالی که همچون زنان مسائلی چون تنگی و گشادی، اندازه و شهره بودن لباس اهمیت دارد.

اما چندان هم نمی توان مردان را مقصر دانست؛ چرا که قوانینی متناسب برای عرضه پوشاک برای این جنس وجود ندارد و پوشاکی که با موازین اسلامی تناسب داشته باشد، لازمه جامعه اسلامی است.

به راستی متولی ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه چه کسی است؟ جالب اینکه برخی از دستگاه‌ها که خود باید یکی از ابزارهای تحقق این خواسته ملی باشند، ساز خود را بد کوک می‌کنند و به عبارتی با نوع عملکرد خود هر چه که رشته شده بود را پنبه می‌کنند.


منبع مطلب

برچسب‌ها: حجاب مردان
[ 13 بهمن 1392 ] [ 06:48 ب.ظ ] [ جاویدان اسماعیل پور ]
.: حجاب یعنی به جای شخص، شخصیت را دیدن :.

درباره وبسایت حجاب

بــســم الله الـرحـمـن الـرحـیـم باعرض سلام وادب خدمت تمام عزیزانی که به این وبلاگ مراجعه کردند کمال تشکر را از شما دارم امیدوارم که با مطالبی را که مابرای شما در نظر می گیریم مورد استفاده شما قرار بگیره وشما عزیزان نیز می توانید مطالب وموضوعاتی را که می تواند به جذابیت این وبلاگ بیافزاید به ایمیل بنده ارسال کرده تامن با در نظر گرفتن موضوع آنرا در این وبلاگ قرار دهیم تا مورد دید همگان قرار بگیره...
تماس با نویسنده
حجاب جاویدان

حجاب جاویدان

بررسی مبانی حجاب و عفاف در قرآن و روایات 

حجاب در کلام شهدا 

حدود حجاب اسلامی

والایی در شخصیت دختران

حجاب امنیت فرد و مصونیت اجتماع

عفاف و حجاب زینت بندگی

عفاف جنسیت ارزشهای اخلاقی

استکبار و حجاب ستیزی

حجاب و رسانه های گروهی

دختران چه می خواهند؟ 

آسیب شناسی خانواده 

جنگ نرم علیه خانواده 

خانواده خوش بخت 

آلاچیق 

مقام و شخصیت زنان 


مجله حجاب
 قطعه ادبی حجاب
 پیامک حجاب
 احادیث در مورد حجاب
حــجــاب جــاویــدان

Powered by WebGozar

Google

حجاب جاویدان
در کل اینترنت

حجاب جاویدان

: 66896